Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

clánky v rubrice Články z roku 2012

Lorencová Renata

Hořet, ale nevyhořet

„Pokud zapálíte oba konce svíčky, získáte tím dvakrát více světla. Svíčka však zároveň dvakrát rychleji vyhoří.“ Tímto obrazem ilustruje Myron D. Rush proces, který směřuje k lidskému vyhoření.

Drobná Vendulka

Pozvánka na křest CD

Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 17:00 proběhne v Disco Club Luna slavnostní křest nového CD s názvem Myšlenky v obrazech. Hip-hopové CD natočili mladí lidé z níkoprahového klubu v Teplicích-Proseticích pod vedením Jiřího Čonky. Akce se zúčastní i kmotr CD, režisér Petr Václav.

Hesová Anežka

Setkání salesiánských rodičů

Sobotu 3. listopadu jsme si vyhradili pro toto milé setkání. Tradičně jsme nabídli rodičům salesiánů a sester FMA působících v Brně i pocházejících z Brna a okolí setkání, které začalo mší svatou a pokračovalo programem v sále pod kostelem.

Hesová Anežka

Salesian Avengers a první animátorská porada

O důvodech nebývalé účasti na první animátorské poradě je možné diskutovat. Jedním z nich může být slíbené představení tajemných bytostí, které si říkají SALESIAN AVENGERS. Tito hrdinové se stopičkou ve znaku za velkého ohlasu animátorů zahájili první poradu a budou tyto porady provázet po celý rok.

Kučera Jiří

Vyšel Salesiánský magazín 5/2012

Již páté letošní číslo Salesiánského magazínu je na světě! Přečíst si v něm můžete o zajímavé akci v havířovském klubu Valdoco nebo se seznámíte s životním svědectvím dvou salesiánek - Věry Vorlové a Alenky Vojtkové.

Klang Petr

Pobyt ministrantů v Sebranicích

Jak naložit s podzimními prázdninami?
Jedna z lákavých možností byla navštívit Sebranice. Na faru jsme dorazili ve středu večer. Po ubytování a večeři nám místní borci připravili noční hru. Pak už následovala modlitba v kostele a postupné ukládání do postelí.

Kučera Jiří

Zemřel P. Miloslav Frank + foto z pohřbu

V úterý 30. října 2012 dopoledne zemřel náš spolubratr P. Miloslav Frank. Zádušní mše svatá s rakví bude sloužena v Praze-Kobylisích v pátek 2. 11. v 10.00 hodin.

Vracovský Jaroslav

Končí říjen, začíná Cagliero

Obava, očekávání, zmatení, nadšení... Převážně s těmito pocity většina z nás zaklepala v pátek večer na dveře salesiánského internátu v Hradci Králové. Během posledního říjnového víkendu tady totiž probíhal první přípravný víkend (potencionálních) Cagliero dobrovolníků.

Kučera Jiří

Teenageři vyměnili chatování za studium

Jihočeští teenageři vyměnili chatování za studium pedagogiky a psychologie, a zahájili dvouletý vzdělávací kurz „Junior“, který jim pomůže se stát vedoucími dětských táborů.

Hesová Anežka

Mediální škola IV. - video

Po náročném dni a ještě náročnější noci filmařské práce se Mediální škola může pyšnit třemi obdivuhodnými filmy mladých autorů. Čtvrtý kurz, který proběhl 19.-21.10 v Brně, byl zaměřen na videotvorbu.

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny