Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

Vítejte na starém webu salesiánů 

už se zde neaktualizuje, ale uklízí, přenáší do nového...

 

 


NOVINKY

Beatifikace salesiánské misionářky

Kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení, v zastoupení Svatého otce v sobotu blahořečil salesiánskou misionářku sestru Marii Troncattiovou (1883-1969).

CSSA aneb O poklad Dona Boska

O druhém listopadovém víkendu (9.-11.11.) zněla v centru Brna - Žabovřesk (čímž kupodivu není radnice, ani žádná hospoda, ale duchovní centrum salesiánů, jak si lze ověřit na tamní vyvěšené mapě) krom „brněnského hantecu“ také pražština, ostravština, hanáčtina, slováčtina a dokonce i italština. To

Vychází poslední letošní Salesiánský magazín

Poslední letošní číslo Salesiánského magazínu již je na světě! Poslední vydání magazínu je každoročně útlejší, poněvadž obsahuje kalendář na příští rok.

8. generální shromáždění SYM

8. generální shromáždění SYM (salesian youth movement) proběhlo 17.-19.11. ve francouzském Lyonu.

František Pospíšil je 50 let knězem

V prvních listopadových dnech si Otec František Pospíšil SDB připomněl den, kdy před padesáti lety přijal z rukou tehdejšího litoměřického biskupa kardinála Štěpána Trochty SDB své kněžské svěcení a současně byl jím pověřen prvními úkoly.

Kuře pomáhá Oratoři

V rámci 14. ročníku sbírkového projektu Pomozte dětem byl podpořen i náš projekt Oratoř v Salesiánském středisku mládeže, Praze – Kobylisích.

Mladí tepličtí Romové vydali své první CD

Skupina romských mladíků s názvem Descontrol představila veřejnosti své debutové album „Myšlenky v obrazech“. Slavnostní „křest“ nového hip-hopového CD proběhl 15. listopadu 2012 v Teplicích za účasti režiséra Petra Václava. Kapelu vytvořil Jiří Čonka, pedagog Salesiánského střediska Štěpána Trochty

Martinská slavnost

V úterý 13. listopadu se v podvečer zaplnilo nádvoří Salesiánského střediska v Brně-Žabovřeskách malými i většími návštěvníky, kteří se těšili, že k nám letos letos přijede sv. Martin.

Nad Šumbarkem se poprvé rozezněly zvony!

V listopadu 2012 byly na zvonici u kostela sv. Jana Boska vyzdviženy čtyři zvony, které několik let čekaly na svůj první úder srdce.

Stránkování

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny