Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

Vítejte na starém webu salesiánů 

už se zde neaktualizuje, ale uklízí, přenáší do nového...

 

 


NOVINKY

Výběrové řízení sociální pracovník klubu Vrtule

Salesiánské středisko mládeže, o.p.s. v Praze Kobylisích nabízí volné místo sociálního pracovníka projektu "Nízkoprahový klub Vrtule" na poloviční úvazek.

Koadjutoři v Turíně

Duchovní cvičení naši koadjutoři prožili letos na Colle Don Bosco a v Turíně. Měli jsme možnost strávit týden tam, kde vznikala naše kongregace, a na místech, která formovala v mládí Dona Boska.

Nový generální postulátor salesiánské rodiny

Dosavadní světový asistent Sdružení Marie Pomocnice a vikář komunity postnoviců v severoitalském Nave don Pierluigi Cameroni se stal novým generálním postulátorem pro kauzy svatých salesiánské rodiny.

"Od lůna mé matky byls mým ochráncem..."

Těmito slovy 71. žalmu se ohlížel za svým dosavadním životem čerstvý osmdesátník Stanislav Palásek z Prostějova. "... a jsi i nyní". Děkovná bohoslužba proběhla 30. července v kostele svatého Kříže na Filipcově náměstí.

Pozdrav od otce Meda z Indie

Již přes 70 let žije v Indii český salesián, P. Jan Med. Vzhledem k jeho vysokému věku přebírá komunikaci s jeho stále milovanou Českou republikou otec Samuel. Sám navštívil ČR v listopadu 2009. V nejnovějším dopise píše o aktuálním stavu otce Meda i situaci dětí v severní Indii.

Don Chrzan nástupcem dona Turanského

Novým hlavním rádcem pro "náš" region Evropa Sever jmenoval 27. července 2010 hlavní představený dona Marka Adama Chrzana. Ve funkci nahradí nemocného Štefana Turanského.

Za zvířátky do Saleska

Ještě se neskončil školní rok a už do Saleska v Brně-Líšni přišly za zvířátky zástupy lidí. Tedy, spíš menších lidiček a někteří museli být přineseni nebo přivezeni. Ano, jedná se o saleskový příměstský tábor pro rodiče s malými dětmi.

Pojďte studovat sociální práci

Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická nabízí 3leté denní studium Studijní obor: SOCIÁLNÍ PEDAGOGICKA A TEOLOGIE. Druhé kolo přijímacích zkoušek proběhne 26. srpna 2010. Příjem přihlášek do 10. 8. 2010.

Novinky z Konga

Po delší době nás otec Eric opět informuje o novinkách v konžském Lubumbashi, kde se již od roku 2005 pravidelně zapojují i naši dobrovolníci.

Výprava do neznáma

„Tady ta červená přece někde musí být!“ „A nesešli jsme náhodou tam dole z cesty?“ „Vždyť jdeme pořád podél těchto vyjetých kolejích!“ „A neuhnula ta naše stezka někam do lesa? Kolik máme vlastně vody?“ „Necelý půllitr na každého a jsou před námi ještě 4 hodiny pochodu…“

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny