Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

Vítejte na starém webu salesiánů 

už se zde neaktualizuje, ale uklízí, přenáší do nového...

 

 


NOVINKY

Putovali jsme na Svatý kopeček

Poslední letní den - tedy 22. září - byl pro několik dětí z Majáku ve znamení pouti. O půl osmé ráno již před klubem postávalo “sedm statečných”, se kterými jsme se v tento chladný den vydali na Romskou pouť na Svatý kopeček u Olomouce.

Stolní tenisté opět v Suwalkách

Rok se s rokem sešel a naše děti, které si oblíbily stolní tenis, se opět podívaly na již druhý ročník Mezinárodního turnaje v Suwalkách.

Primiční mše svatá Václava Jiráčka

Minulý týden v sobotu proběhlo kněžské svěcení salesiána Václava Jiráčka (článek, tuto neděli 23. září měl svojí primiční mši svatou v Nových Hradech.

Kněžské svěcení Václava Jiráčka

V sobotu 15. září 2012 byl v brněnském kostele Panny Marie Pomocnice vysvěcen na kněze salesián Václav Jiráček.

Indický salesián Joy Nedumparambil bude v Praze

V pondělí 24. září 2012 se na své cestě Evropou zastaví v Praze ředitel salesiánské organizace BREADS, která přijímá dobrovolníky i z ČR. Na večerní bohoslužbě u sv. Terezičky v Kobylisích od 18:30 a následné besedě se s ním mohou setkat všichni, které zajímá dobrovolnictví a sales. dílo v Indii.

První poprázdinové číslo Áčka

S nově začínajícím školním rokem přichází další číslo elektronického listu pro salesiánské animátory a dobrovolníky.

Jak jsme prožili Exotic summer?

Klub Valdocco pro mladé (14 – 26 let) oslavil letos v červnu své páté narozeniny. Pravidelně nabízí mladým lidem nejrůznější aktivity, kde mohou neformálně rozvíjet své schopnosti, dovednosti i vědomosti. 24.8.2012 zorganizoval klub ve spolupráci s organizací AIESEC Karviná akci Exotic summer.

Kathrin z Alp - seznamte se s novou posilou klubu Valdocco.

V rámci Evropské dobrovolnické služby (EDS) máme od září v klubu Valdocco novou šikovnou slečnu jménem Kathrin. Přijela k nám z Tyrolských alp a těší se na všechny mladé lidi, pro které je Valdocco otevřené. Chcete o ní vědět více?

Kamkoli půjdeš, půjdu s tebou

Úvodní školení animátorů a zaměstnanců žabovřeského salesiánského střediska proběhlo v prvním týdnu školního roku a bylo nejen poučné, ale také hravé, slavnostní, inspirativní a dramatické. Naším heslem pro tento rok se stala věta "Kamkoli půjdeš, půjdu s tebou".

Příloha Katolického týdeníku o salesiánském díle v Havířově

Nové číslo Kat. týdeníku přináší čtyři strany o aktivitách našeho střediska a klubů zaměřených především na romskou otázku a také postřehy k tomuto tématu od našich klientů, pedagogů, ředitele největšího SVČ v ČR Milana Appela a také P. Václava Klementa SDB, hlavního rádce pro misie.

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny