Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

Vítejte na starém webu salesiánů 

už se zde neaktualizuje, ale uklízí, přenáší do nového...

 

 


NOVINKY

AKADEMIE klepe na dveře

Pohyb pro každého, to je heslo střediska volného času Don Bosko Havířov, které dětem nabízí nejen bohaté sportovní vyžití, ale také vlastní taneční školu. V ní se celý školní rok pilně trénovalo a tančilo. Blíží se konec školního roku a děti z Don Boska vám chtějí předvést, co všechno se naučily.

O sakrální architektuře v Salesku

V programu SaVIO jsme si s pomocí hosta, p. Ing. S.L.D. Pavla Kopečka, již podruhé položili otázku: Co je to sakrální architektura?

Herní dopoledne pro ZŠ Sirotkova

Žáci ze čtvrté a páté třídy základní školy Sirotkova prožili v našem Středisku dopoledne plné her a tvoření. Pro děti byl připraven zábavný program, fotbal, přehazovaná a výroba keramických hrnků. Celé dopoledne se pěkně vydařilo!

Výstavba hřišť - projekt ROP MSK

Výstavba víceúčelového a dopravního hřiště Salesiánského střediska volného času - Don Bosco Ostrava začala v pondělí 16. května. Podívejte se na fotky.

Soustředění kroužku Street dance na Madakaskaru

Madagaskar. Ostrov v Indickém oceánu obývaný králem Jelimánem a jeho lemuří bandou. V rámci našeho víkendového tanečního soustředění jsme se rozhodli tam podniknout výpravu. Vždyť kde jinde, než tady bychom získali inspiraci pro naše taneční vystoupení?

Tři dny italského "schůzování"

Delegát pro sociální komunikaci prožit během tří dní dvě setkání v Genzano di Roma - o sociální komunikaci a o "Projektu Evropa". Zde si můžete přečíst několik jeho postřehů...

Novéna k Pomocnici

Každoročně si Salesiánská rodina 24. května připomíná Pannu Marii Pomocnici. (Benedikt XVI. před několika lety pozval celou církev, aby se tento den zvláště modlila za Čínu.) Už od dob Dona Boska se na tuto slavnost připravujeme po devět dní tzv. novénou (začíná 15. května).

Týden modliteb za duchovní povolání

Povolání učedníků se rodí z důvěrného rozhovoru Ježíše s Otcem.

Setkání koadjutorů 2011

Mezinárodní setkání koadjutorů se konalo v Žilině

Povolání jako touha srdce

Video promluva provinciála Petra Vaculíka na téma povolání zaujala během Setkání se salesiány v květnu 2011 nejednoho účastníka. Uprostřed týdne modliteb za nová kněžská a řeholní povolání ji nabízíme i vám.

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny