Přesun na obsah

Výběr jazyka

Čeština

Vítejte na starém webu salesiánů 

už se zde neaktualizuje, ale uklízí, přenáší do nového...

 

 


NOVINKY

Cagliero 11 - listopad 2012

Jaká je misijní priorita salesiánů? Co je to projekt Evropa? A v čem je významný 11. listopad? To vám odkrývá listopadový misijní měsíčník.

Výběrové řízení na dvě pracovní místa terénní sociální práce

Salesiánské středisko mládeže, o.p.s. v Praze Kobylisích vytváří sektor terénní práce a nabízí dvě volná místa: Vedoucí a terénní sociální pracovník a Terénní sociální pracovník.

Hořet, ale nevyhořet

„Pokud zapálíte oba konce svíčky, získáte tím dvakrát více světla. Svíčka však zároveň dvakrát rychleji vyhoří.“ Tímto obrazem ilustruje Myron D. Rush proces, který směřuje k lidskému vyhoření.

Pozvánka na křest CD

Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 17:00 proběhne v Disco Club Luna slavnostní křest nového CD s názvem Myšlenky v obrazech. Hip-hopové CD natočili mladí lidé z níkoprahového klubu v Teplicích-Proseticích pod vedením Jiřího Čonky. Akce se zúčastní i kmotr CD, režisér Petr Václav.

Setkání salesiánských rodičů

Sobotu 3. listopadu jsme si vyhradili pro toto milé setkání. Tradičně jsme nabídli rodičům salesiánů a sester FMA působících v Brně i pocházejících z Brna a okolí setkání, které začalo mší svatou a pokračovalo programem v sále pod kostelem.

Salesian Avengers a první animátorská porada

O důvodech nebývalé účasti na první animátorské poradě je možné diskutovat. Jedním z nich může být slíbené představení tajemných bytostí, které si říkají SALESIAN AVENGERS. Tito hrdinové se stopičkou ve znaku za velkého ohlasu animátorů zahájili první poradu a budou tyto porady provázet po celý rok.

Moje cesta - P. Milan Frank

P. Milan Frank před 3 roky vyprávěl o svém povolání k salesiánskému životu, který tento týden naplnil...

Vyšel Salesiánský magazín 5/2012

Již páté letošní číslo Salesiánského magazínu je na světě! Přečíst si v něm můžete o zajímavé akci v havířovském klubu Valdoco nebo se seznámíte s životním svědectvím dvou salesiánek - Věry Vorlové a Alenky Vojtkové.

Pobyt ministrantů v Sebranicích

Jak naložit s podzimními prázdninami?
Jedna z lákavých možností byla navštívit Sebranice. Na faru jsme dorazili ve středu večer. Po ubytování a večeři nám místní borci připravili noční hru. Pak už následovala modlitba v kostele a postupné ukládání do postelí.

Zemřel P. Miloslav Frank + foto z pohřbu

V úterý 30. října 2012 dopoledne zemřel náš spolubratr P. Miloslav Frank. Zádušní mše svatá s rakví bude sloužena v Praze-Kobylisích v pátek 2. 11. v 10.00 hodin.

Přihlášení do privátní zony

Registrace do privátní zóny